Stempel dla Państwa firmy – jak wybrać odpowiedni model?

Stemple

Aby biuro działało efektywnie, w pierwszej kolejności należy zadbać o właściwe uporządkowanie wszelkiego rodzaju dokumentów. W przypadku niektórych firm, zachowanie harmonii w papierach wiąże się często z koniecznością inwestowania dużej ilości czasu i wysiłku. Optymalizację codziennych czynności porządkowych warto rozpocząć od wyboru rozwiązania, którym są profesjonalne stemple metalowe.

Mimo iż posiadanie pieczątki nie jest w żadnym stopniu wymagane od przedsiębiorców, prawie każda firma posiłkuje się w bieżącej pracy organizacyjnej właśnie tego rodzaju akcesoriami. Stemple są na chwilę obecną jednym z najbardziej podstawowych narzędzi biurowych, a ich szeroki zakres zastosowań pozwala na błyskawiczne wykonywanie czynności, które bez ich użycia kosztowałyby o wiele więcej wysiłku.

Jak wobec tego dokonać wyboru właściwych stempli, które przełożą się na zwiększenie wydajności biura? Jaka pieczątka najlepiej spełni oczekiwania Państwa i pracowników w firmie? Poniżej przygotowaliśmy krótkie omówienie kwestii kluczowych z punktu widzenia odpowiedzi na powyższe pytania.

Stemple firmowe – fundament każdej działalności

Pieczątka tego rodzaju, oprócz wspomnianego wcześniej przyspieszenia pracy personelu, pozwala również na uzyskanie o wiele bardziej profesjonalnego wyglądu przygotowywanych dokumentów. Z uwagi na ten fakt, stemple firmowe są najczęściej stosowanym modelem pieczątek w niemal każdym biurze. Wykorzystują je nie tylko przedsiębiorcy z dużych miast, takich jak Warszawa, Łódź czy Kraków. Równie często można je spotkać w ramach działalności firm w mniejszych miejscowościach.

Do najważniejszych zalet tych niewielkich przyrządów biurowych należą przede wszystkim funkcjonalność, podwyższenie standardu wystawianych przez firmę dokumentów oraz dostarczanie kontrahentom – w ramach jednego stempla – wszystkich najistotniejszych informacji dotyczących przedsiębiorstwa.

Na stemplach firmowych można umieścić zarówno podstawowe dane o prowadzonej działalności – np. nazwę, ulicę, kod pocztowy, miejscowość czy NIP – jak i wiele dodatkowych informacji, m.in. slogan marketingowy, nazwisko konkretnego pracownika, a także adres witryny internetowej czy strony na Facebooku.

Stempel z datą – terminowość to podstawa

Datowniki znajdują zastosowanie przede wszystkim w punktach usługowo-handlowych. Ten rodzaj stempla pozwala na bardzo szybkie określenie daty dokumentu bez ryzyka pomyłki, co bezpośrednio przekłada się na zwiększoną efektywność pracy biura. Ponadto umożliwia on zachowanie porządku chronologicznego w przypadku firm, których istotnym elementem codziennych obowiązków jest przyjmowanie od klientów reklamacji lub innych tego rodzaju formularzy.

Stemple z nazwiskami pracowników na straży właściwej organizacji firmy

Pieczątka imienna jest niezwykle często stosowana w wielu dużych przedsiębiorstwach. Pozwala znacząco przyspieszyć czynności związane z podpisywaniem dokumentów, które mogą zostać autoryzowane tylko przez wybranych pracowników danej firmy. Dzięki jej zastosowaniu, wykonywanie czytelnych, ręcznych podpisów przez osoby decyzyjne może zostać zastąpione przez krótkie parafki złożone tuż obok stempla.
Stempel imienny polecamy zatem wszystkim firmom chcącym wydajniej dysponować czasem swoich kluczowych pracowników oraz tym z Państwa, którym zależy na podniesieniu czytelności oraz profesjonalnej prezencji dokumentów firmowych.

Kształt, kolor, kompaktowość i materiał wykonania pieczątki

Jeśli zdecydują się już Państwo na docelowy rodzaj stempla, w następnej kolejności warto rozważyć wybór modelu najlepiej dostosowanego do przewidzianych zadań. Przy regularnej i intensywnej eksploatacji z pewnością najwłaściwszym rozwiązaniem okażą się stemple ze stalowym szkieletem, oferujące zwiększoną wytrzymałość na zużycie i rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Natomiast w przypadku licznych wyjazdów i podróży służbowych, o wiele lepiej sprawdzą się pieczątki kompaktowe. Być może pod względem trwałości nie dorównują stemplom metalowym, ale są lekkie i bez problemu zmieszczą się np. w torebce czy w kieszeni.

Kolejnym krokiem, po decyzji o rozmiarze pieczątki i dopasowaniu jej do realizowanych zadań, powinno być określenie pożądanych cech wyglądu. Wśród dostępnych opcji znajdują się stemple o rozmaitych kształtach oraz o różnorodnych kolorach obudowy i odbić.

Szeroka gama stempli pozwala na dostosowanie ich wyglądu oraz funkcji do praktycznie dowolnych celów. Mogą korespondować kształtem, barwą i ogólnym sposobem wykonania np. z logo firmy lub innymi charakterystycznymi dla niej elementami. Rozważając zatem wybór właściwych pieczątek, warto wziąć pod uwagę wszelkie czynniki kojarzące się klientom z Państwa działalnością. W ten sposób uda się osiągnąć spójny wygląd wszystkich dokumentów.

Zamawiając pomysłowo zaprojektowane i spójne ze stylizacją firmy stemple, można nie tylko zoptymalizować ogólną wydajność pracy przy dokumentach, ale także wzmocnić charakterystyczny wizerunek marki w oczach klientów.