LISTA PUNKTÓW - Kraków

Pieczątki Kraków

Wyrób pieczątek w Krakowie

Pieczątka to niezbędne wyposażenie każdego przedsiębiorcy i osoby prywatnej, która chce budować swój wizerunek. Stempel umożliwia szybkie przekazanie konkretnych informacji i danych, bez konieczności wypełniania wielu formularzy. Na naszej stronie internetowej dostępny jest szeroki wybór punktów specjalizujących się w precyzyjnym grawerowaniu pieczątek. Poszczególne zakłady oferują swoje usługi zarówno Klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Jeśli szukają Państwo sprawdzonego punktu, gdzie można wykonać pieczątki Kraków jest odpowiednim miastem, aby znaleźć właściwe miejsce.

Czytaj więcej

Rodzaje pieczątek

Najpopularniejsze i najbardziej uniwersalne są pieczątki automatyczne. Ich działanie polega na obrocie części z gumką stemplującą. W momencie, gdy element jest na górze, dotyka poduszki z atramentem, a po dociśnięciu, gumka obraca się w stronę powierzchni, na której wykonuje odbicie. W przypadku wyposażenia firmowego, stemple automatyczne zawierają najczęściej od 3 do 9 linii z informacjami takimi jak: nazwa przedsiębiorstwa, NIP, adres, telefon, mail i adres strony www. Sygnatury automatyczne dla lekarzy zawierają m.in. dane osobowe, specjalizację oraz numer prawa do wykonywania zawodu. Pieczątki imienne wykorzystywane są najczęściej w korporacjach jako identyfikatory pracowników. Są na nich widoczne głównie: personalia, numer kontaktowy, mail i nazwa stanowiska. Innym rodzajem są datowniki, znacznie przyspieszające pracę działów księgowych, HR, urzędów celnych, a także kancelarii prawnych i notarialnych. Na uwagę zasługują również lekkie pieczątki kieszonkowe – idealne dla osób, które muszą mieć stempel zawsze przy sobie. Bezawaryjne i trwałe będą tradycyjne sygnatury z poduszką. Ciekawym rozwiązaniem są stemple typu flash, w których odbicie poszczególnych elementów tworzy się poprzez wykorzystanie gumki przygotowanej w naświetlarce. Sygnatury błyskowe pozwalają na precyzyjne odbicie bardzo małych znaków.

Jak wybrać odpowiednie pieczątki?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki rodzaj pieczątek będzie właściwy. Kolejny krok to wybór rozmiaru i kształtu stempli. Tradycyjne pieczątki małe, nagłówkowe o wymiarach np. 26×9 mm idealnie sprawdzą się w przypadku sygnatur imiennych i lekarskich. Nieco większe, np. 58×22 mm wybierane są na pieczątki firmowe, imienne i lekarskie. Z kolei pieczątki duże o przykładowych wymiarach 70×25 mm, sprawdzają się jako stemple z dużą ilością danych, wykorzystywane w przedsiębiorstwach. Można na nich umieścić m.in. numer konta bankowego, NIP, REGON i adres zakładu pracy. Jeśli chodzi o kształt, to pieczątki okrągłe charakterystyczne są dla świadectw i oficjalnych dokumentów, podłużne są dobrym rozwiązaniem do zapisu długiej informacji w jednej linii, a owalne doskonale wpisują się w oryginalny charakter agencji kreatywnych. Ciekawą opcją są także długopisy Goldring wyposażone w niewielkie stempelki. Ten interesujący gadżet działa podobnie jak długopis, a jego odbicie jest dokładne i wyraźne.